Zaujímavosti

Plánujete založenie firmy? Brusel avizuje, že to bude lacnejšie

Založenie firmy by malo byť lacnejšie. Európska komisia navrhla všetkým členským krajinám, aby poplatky pri vzniku firiem boli maximálne vo výške 100 eur. Kedy by sa mali poplatky znížiť na Slovensku, sa zatiaľ presne nevie. 

31. 7. 2014  |  viac

Eseročka za 1 euro je tu. Ministerstvo ju ale zošnurovalo byrokratickými obmedzeniami

Eseročky za 1 euro by mali mať najviac troch spoločníkov a majetok od jedného eura do 25 000 eur. Druhý typ eseročky by mal mať vyššie imanie ako 25 000 eur a nižšie obmedzenia.

22. 7. 2014  |  viac

Notári chcú monopol na zakladanie malých eseročiek, poplatky by výrazne stúpli

Najlacnejšie a najľahšie si založíte spoločnosť s ručením obmedzeným cez web. Stačí si stiahnuť overenú zakladateľskú listinu , vyplniť ju podľa pokynov, podpísať zaručeným elektronickým podpisom a poslať na súd. Za registráciu firmy zaplatíte 166 eur, ohlásenie voľných živností cez web je zas...

22. 7. 2014  |  viac

Hlina navrhne nižšiu DPH na základné potraviny aj v septembri

Hlinu podľa vlastných slov k predloženiu návrhu novely povzbudzuje najmä výsledok hlasovania o spomínanom pozmeňujúcom návrhu, ktorý podporil celý poslanecký klub KDH, takmer celý klub Mosta-Híd a aj niektorí poslanci za SDKÚ-DS, či nezaradení poslanci, ktorí vstúpili do hnutia Nova. 

16. 7. 2014  |  viac

Poslanci schválili zachovanie 20 % sadzby DPH

Daň z pridanej hodnoty neklesne ani v prípade dobrého vývoja verejných financií.

9. 7. 2014  |  viac

Na nižšiu DPH môžeme zabudnúť

Daň z pridanej hodnoty zrejme definitívne neklesne ani v prípade zníženia deficitu pod 3 % HDP, Smer-SD chce toto opatrenie zo zákona vypustiť poslaneckým pozmeňujúcim návrhom.

7. 7. 2014  |  viac

Aplikácia Obchodný register SR od Tokoware

Zaujímavá aplikácia pre MT. Vyhľadávanie firiem v obchodnom registri, v rátane informácie o registrácii pre daň z pridanej hodnoty a pre spotrebné dane.

2. 7. 2014  |  viac